theme
Siber Güvenlik Uzmanı

مهمترین نقطه در ماساژ پاها کجاست؟

ماساژ پاها

مهمترین نقطه در ماساژ پاها کجاست؟

ماساژ پاها علاوه بر کاهش خستگی و استرس و احساس آرامش در فرد همچنین باعث درمان دردهای کمر و معده و بهبود سلامت قلب و چشم می شود.

بخش هایی از پاها که ماساژ آن می تواند به کاهش درد و بهبود سلامت شما کمک کند 

وقتی موضوع سلامتی است، دوست دارم مسئول بدن خود باشم اما هرگز به ما گفته نشده است که کلید حفظ سلامت در واقع ممکن است در پای ما باشد. “اگر پاهای شما سالم نباشد، بر عملکرد و زندگی شما اثر می گذارد.

با توجه به عمل باستانی رفلکسولوژی، هر یک از مناطق مختلف در پایین پاهای شما مربوط به بخش های خاصی از بدن است؛ با ماساژ دادن هر منطقه و استفاده از فشار مستقیم با انگشتان دست خود، می توانید درد را از بین ببرید و سلامت را برای اندام ها، غدد و قطعات بدن ارتقاء دهید.

ماساژ رفلکسولوژی

ماساژ رفلکسولوژی

۶ نقطه کلیدی در ماساژ پاها

ماساژ لبه داخلی کف پا:

این نقطه مخصوص افرادی است که مدام احساس خستگی و بی حالی دارند چراکه غدد آدرنال را تحریک می کند. برای این که بدن انرژی بگیرد، قسمت لبه های داخلی کف پا را ماساژ دهید به این دلیل که اعصاب موجود در این قسمت به غدد آدرنال مرتبط هستند.

ماساژ شست پا:

افرادی که از چاقی و اضافه وزن رنج می برند با دقت بیشتری بخوانند و بدانند که ماساژ شصت پا در طب چینی برای لاغر شدن است اما چطور؟ کافی است هر بار که هوس خوردن ماده غذایی چاق کننده می کنید، شست پای خود را ماساژ دهید به همین سادگی.

ماساژ پا برای لاغری

ماساژ پا برای لاغری

ماساژ قسمت مرکزی شست پا:

ماساژ این بخش از پاهای شما راه ساده برای تنظیم میزان هورمون در بدن است، روش آن فشار دادن یا ماساژ دادن قسمت وسط شست است.

ماساژ بندهای انگشت شست پا:

با ماساژ دادن انتهایی ترین قسمت شست پا “نزدیک به کف پا” می توان موجب کاهش فشار و استرس وارد شده به بدن شد؛ همچنین موجب سلامت غده تیروئید نیز می شود. این نقطه کلیدی ماساژ برای افرادی توصیه می شود که بیشتر در معرض استرس هستند.

ماساژ قسمت وسط کف پا:

در این بخش از پا پایانه عصبی بسیاری وجود دارد؛ با ماساژ دادن این قسمت می توان استرس را از بین برد و به بهتر شدن تنفس کمک کرد. ماساژ دادن این قسمت از پاها ، اثرات مثبتی روی دیافراگم می گذارد ؛ بخشی از بدن که هنگام نفس کشیدن به ریه کمک می کند تا روند پر و خالی شدن آن بهتر انجام شود.

ماساژ کف پا

ماساژ کف پا

ماساژ قسمت کنار پاشنه پا:

در طب چینی ماساژ این قسمت از پاها مخصوص دفع سمومی است که در بدن منتشر شده اند. با ماساژ دادن این قسمت، سیستم دفع بدن فعال تر می شود.

1 دیدگاه

  1. اهنگ گفت:

    ممنون عالی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.