theme
Siber Güvenlik Uzmanı

با مصرف این ۵ روغن سلامت بدن خود را تضمین کنید.

روغن
روغن

روغن

۱) روغن نخل:

منبع عالی ویتامین E است که به سلامت قلب و مغز کمک می کند. همچنین ۱۵ برابر هویچ، بتاکاروتن دارد. حاوی چربی های اشباع شده سالم بوده و میزان کلسترول خون را بالا نمیبرد. از دیگر مزیت های آن می توان به سالم ماندن آن در درجه حرارت بالا اشاره کرد. روغن نخل کاملا طبیعی بوده و جز مواد غذایی اصلاح شده ژنتیکی نیست.

۲) روغن نارگیل:

سرشار از اسیدهای چرب زنجیره متوسط است که به افزایش انرژی کمک کرده و در حفاظت از دستگاه گوارش نقش دارد. همچنین حاوی اسیدهای چرب اشباع شده ی سالم و آنتی اکسیدانهاست.

۳) روغن آواکادو:

سرشار از آنتی اکسیدان هایی است که با پیری مبارزه می کنند. دلیل ساخت این روغن حفاظت ازسلول های میتوکندری است که برای قلب بسیار مفید است. علاوه بر این موارد، به سادگی و مثل روغنهای نباتی اکسیداسیون نمی شود و همچنین پر از مواد مغذی است.

۴) روغن زیتون:

سرشار از چربی های اشباع نشده بوده که در کاهش کلسترول بسیار موثر بوده و برای قلب مفید است. همچنین حاوی انواع ویتامین ها و آنتی اکسیدان هاست که موجب بهبود سلامت دستگاه گوارش شده و علاوه بر این فواید گفته شده، به پیشگیری از تشکیل سنگ کیسه صفرا نیز کمک می کند.

۵) روغن کنجد:

نیز پر از چربی های اشباع نشده بوده و در کاهش فشار خون موثر است. همچنین حاوی آهن، کلسیم و منیزیم است. از دیگر مزایای قابل توجه این روغن می توان به قدرت بخشیدن به دندان ها و استخوان ها اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.