theme
Siber Güvenlik Uzmanı

استفاده زیاد از الکل منجر به ترک‌های پوستی و خارش می‌شود

استفاده زیاد از الکل منجر به ترک‌های پوستی و خارش می‌شود

استفاده زیاد از الکل منجر به ترک‌های پوستی و خارش می‌شود

یک متخصص پوست و مو گفت: استفاده زیاد از الکل منجر به خشکی و ترک‌های پوستی و خارش می‌شود که با استفاده از مرطوب‌کننده‌ها برطرف خواهد شد.
دکتر حمید رشنو در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: این روزها تعداد زیادی از بیمارانی که به ما مراجعه می‌کنند بر اثر شست‌وشوی زیاد با مواد شوینده و ضدعفونی‌کننده و الکل دچار عارضه خشکی پوست و خارش دست شدند.
وی گفت: طبیعی است با وضعیت بیماری مسری کرونا اولویت با رعایت بهداشت و جلوگیری از سرایت این بیماری بوده و چاره‌ای جز شستن مکرر دست‌ها نداریم و خشکی پوست وجود دارد.
این متخصص پوست و مو اضافه کرد: برای جلوگیری از خشکی و خارش و ترک پوست نیاز است که از صابون‌های جامد و ملایم‌تری نظیر گلیسیرین استفاده شود.
رشنو با بیان اینکه توصیه می‌شود به افراد که پس از شستشوی دست‌ها آنها را خشک و از کرم مرطوب‌کننده به مقدار کافی استفاده شود، عنوان کرد: حتی‌الامکان به‌منظور جلوگیری از شست‌وشوی بیشتر از دستکش‌های یک‌بارمصرف استفاده شود.

استفاده از کرم مرطوب کننده

استفاده از کرم مرطوب کننده

وی در مورد استفاده از الکل برای ضدعفونی دست‌ها گفت: الکل به پوست نفوذ می‌کند و نیاز است که از الکل‌های اتانول و طبی استفاده شود.
این متخصص پوست و مو اظهار کرد: استفاده از الکل متانول و صنعتی توصیه نمی‌شود چرا که جذب پوست شده و به‌مرور منجر به کوری و مسمومیت‌ها می‌شود.
رشنو بیان کرد: الکل متانول به‌ویژه در کودکان که پوست حساس‌تری دارند بیشتر جذب شده و منجر به مسمومیت شدید می‌شود که بهتر است از الکل اتانول استفاده شود.
وی یادآور شد: استفاده زیاد از الکل منجر به خشکی و ترک‌های پوستی و خارش می‌شود که با استفاده از مرطوب‌کننده‌ها برطرف خواهد شد.

 

مشاهده متخصصین پوست و مو سامانه شفاداک

منابع:
– https://www.isna.ir/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.